Komáromi fürdő története
Az első világháború után a fürdő elhanyagolt állapotba került, majd a második világháború során súlyosan megrongálódott.
Az 1950-es években újjáépítették és modernizálták a létesítményt, amely ezután a szocialista időkben az ország egyik vezető gyógyfürdője lett. A 70-es években felépítették a fedett uszodát és a szaunát, a 80-as években pedig megkezdődött a külső medencék felújítása és bővítése.
1989-ben privatizálták a fürdőt, amely fokozatosan elavult és csődbe jutott. Az új tulajdonos nem tudta fenntartani a létesítményt, és a Komáromi Fürdő állapota egyre romlott.
2008-ban azonban új tulajdonos vette át a fürdőt és jelentős beruházásokat hajtott végre az épület felújítására és bővítésére. A felújítás során az eredeti stílus megőrzésére törekedtek, de modern szolgáltatásokat is kínálnak a látogatóknak.
A Komáromi Fürdő ma egy modern, gyógyfürdő, amely több medencével, szaunákkal és wellness-szolgáltatásokkal várja a látogatókat. Az egészségügyi szolgáltatások mellett különféle sportolási lehetőségek is vannak a fürdőben.
A Dunakapu térsége fontos turisztikai célpont, és a Komáromi Fürdő is hozzájárul a térség gazdasági fellendüléséhez. Az elmúlt évtizedben a fürdő fontos szerepet játszott a térség turizmusának növekedésében és az egészségturizmus fejlődésében. A fürdő évente több ezer látogatót vonz, akik élvezik a gyógyvíz jótékony hatását és a kellemes kikapcsolódást a gyönyörű környezetben.